Patate dhe lakra

Perberesit:

  • 3 patate te medha
  • 1 laker mesatare
  • 2 luge vaj ulliri
  •  1 qepe e vogel e grire holle
  •   60 gr proshute ne copa
  •   1 thelpi hurdher e grire
  • 1 luge spec djeges
  • kripe piper

Pergatitja:

Zieni patatet e qeruara ne uje me kripe dhe shtypini si pure. Pastaj zieni lakren gjithmone ne uje me kripe per 10 minuta. Kullojeni me kujdes duke e prere ne copa. Ne nje tigan te madh skuqni qepen, shtoni porshuten, hurdhren dhe specin djeges. Hidhini kripe e piper, pastaj shtoni patatet dhe lakren. Perziejini me kjujdes dhe verini menjane per 20 minuta, qe gjithcka te marre shije. Sherbejeni te vaket.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..