Pastina me krem e me fruta te fresketa

PASTAPerberesit:
300g miell, 100g sheqer, 150g gjalp, 3 te verdha veze dhe lekure limoni te grire ne rende,

Pergatitja:
Zihet brumi dhe punohet mire, pastaj hapet ne nje pete te vetme me nje forme te rrumbullaket ose me ndihmen e nje gote uji presim te gjithe peten dhe i vendosim format e prera ne nje tepsi qe eshte me 12 ose me shume forma per pjekje, eshte kastile per pastina si ne foto,piqen ne temperaturen 180° per 30min,mbasi jane pjekur i leme te ftohen, pastaj i mbushim me kremin dhe vendosim frutat siper kremit sipas deshires…

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..