Pastiço me domate

Pastiço me domatePërbërësit:

-6 vezë

-4 domate

-2 qepë

-4 feta bukë

-4 fileto Acciughe në vaj

-1 tufë majdanoz

-vaj ulliri

-kripë dhe piper

Përgatitja:

Presim filetot e acciughe dhe qepën në copa të vogla dhe i vendosim në një enë, duke shtuar majdanozin e prerë gjithashtu imët. Presim në copa domatet. Ziejmë për rreth 8 minuta vezët dhe i presim edhe ato në copa.

Marrim një tavë, e lyejmë me pak vaj dhe shtojmë vezët sëbashku me domatet, kripë dhe piper sipas dëshirës, komposton e qepëve që përgatitëm dhe në fund bukën që e kemi thërmuar më parë. E spërkasim pastiçon me pak vaj ulliri dhe e vendosim për pjekje në furrë në 200 gradë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..