Pasta me krem kërpudhash të that

pastame-kepurdhaPërbërësit:

-300 gr. kërpudha të thata
-140 gr. makarona penne
-pak majdanoz
-pak vaj ulliri
-1 qep e vogël
-1 gotë lëngë mishi
-pak kripë dhe piper të zi
-2 lugë djathë parmixhano të grirë

Metoda e përgatitjes:
Lërini kërpudhat e thata në ujë për 30 minuta. Shpëlahini dhe kullojini.
Grini qepën dhe vendosini të kavërdiset sëbashku me kërpudhat me pak vaj ullir, kavërdisini për disa minuta dhe shtoni lëngun e mishit. Lërini të gatuhen derisa të zbuten, kriposini shtoni piper të zi, 1 lugë parmixhano të grirë dhe grijini derisa të bëhen krem.

Kulloni makaronat , shtoini te kremi i kërpudhave sëbashku me pak nga uji i zjerjes së tyre, përzijini akoma disa minuta sipër zjarrit dhe shërbejini me majdanozë të grirë dhe djathë parmixhano.

Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..