Pasta carbonara

Perbersit:

  • 300gr.proshut derri
  • 2 speca mesata (jeshil)
  • 1 kokerr qep
  • 4 te verdha veze
  • 2 hudher

Pergatitja:
mbasi keni zier spagetin vendosim tiganin ne zjarr dhe skuqim specat shtojme hudheren dhe proshuten e derrit dhe mbasi ja skuqr mire munde te hedhim spagetin brenda duke e kavardisur mire me salcen qe formohet ne tigan dhe me pas kur e heqim tiganin nga zjarri shtojme 4 te verdhat e vezeve duke i perzier shpejt per 6-7 sekonda
dhe ushqimi eshte gati per tu servirur.

Article Tags:
Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..