Parfe me bajame

Perberesit:

-3 Veze,
-150 gr sheqer pluhur,
-200 gr bajame pa cipe,
-500 ml pana,
-1 luge vaj.

Pergatitja:

Me vajin skuqim pak bajamet dhe pastaj kur ftohen i grijme me copeza nje pjese e pluhur pjesen tjeter.
Ne nje ene rrahim te bardhat e vezeve, derisa te behen te qendrueshme. Nderkohe punojme panen me sheqerin e kur te jete bere krem, e perziejme me te bardhat e vezeve e me pas shtojme dhe te verdhat. Te gjitha i perziejme me shume delikatese.Ne fund shtojme bajamet dhe te gjithe perberjen e krijuar, e fusim ne akull te pakten 24 ore para konsumimit. Sherbehet kryesisht e zbukuruar me cokollate te shkrire ose feta bajamesh.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..