Panna Cotta nga çokolata

Panna Cotta nga çokolataPërbërësit:

-200 gr. qumësht

-200 gr. pana e lëngshme

-6 lugë sheqer

-200 gr. çokolatë e errët

-2 fletë xhelatinë frutash

Përgatitja:

Vini të ziejë qumështin, sheqerin dhe panën. Më pas shtoni dhe xhelatinën e shkrirë paraprakisht si dhe copat e çokolatës. Trazojeni ngadalë, hidheni nëpër gota dhe vendoseni në frigorifer për të paktën 3 orë. Mund ta shërbeni me krem “mascarpone” dhe arra të thërrmuara.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..