Panna Cotta me çokollatë

pannaPërbërësit:
200 gr qumësht
200 gr pana e lëngshme
6 lugë sheqer
200 gr çokollatë e errët
2 fletë xhelatinë pjeshke
Përgatitja:
Vini të ziejë qumështin, sheqerin dhe panën. Më pas shtoni dhe xhelatinën e shkrirë paraprakisht si dhe copat e çokollatës. Trazojeni ngadalë, hidheni nëpër gota dhe vendoseni në frigorifer për të paktën 3 orë. Mund ta shërbeni me crem “mascarpone” dhe arra të thërrmuara.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..