Panine me krem peshku

Perberesit:

2 veze,1 gote kos, 100 ml vaj (ose gjalpe i shkrire),miell me sy , kripe , nje luge sode buke.

Perzijini te tera asortimentet me njera tjetren.Miellin shtojeni ngadale ngadale,deri sa te krijohet nje brume qe nuk ju ngjitet ne dore.Me tej punoni me brumin dhe krijoni nje forme ruloje dhe prisni prej andej copa te vogla brumi.Punoni mbi cdo cope brumi pakez dhe jepini nje forme te rrumbullaket.

Siper cdo forme vini te verdhe veze , po ashtu mund te vini dhe susam.Me pas vijini te piqen ne furren qe e keni ngrohur me pare dhe lijini deri sa te piqen ne nxehtesine 200 ° C .

Per te pergatitur kremin e peshkut mund te perdorni sipas deshires gjalpe ose djathe krem .Une perdora salmon si peshk, por besoj se do te jete e shijshme dhe me ndonje peshk tjeter.Perzijii peshkun dhe gjalpin (djathin krem) ne mikser.Po ashtu mund te shtoni dhe piper te zi.

Vijeni kete miks siper panineve qe pergatitet me pare.Me tej mund te vini siper dhe domate qershi per zbukurim.Ju befte mire!/yummania/

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..