Palpet me spinaq

Palpet me spinaqPërbërësit për 4 persona:

-8 krepa

-200 g djathë të ëmbël (Galbanino)

-500 g spinaq

-1 thelb hudhër

-vaj ulliri

Përgatitja:

Presim hollë spinaqin dhe e vendosim në një tigan sëbashku me hudhrën. Presim në kubikë të vegjël djathin dhe ia shtojmë spinaqit. I skuqim bashkë derisa djathi të jetë shkrirë. Më pas nisim me mbushjen e krepave duke vendosur masën e dëshiruar në mes dhe më pas i mbyllim.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..