Palëpetë me miell misri

 Palëpetë me miell misriPËRBËRËSIT:
1/8 kg miell misri,
1/4 kg miell gruri,
2 dcl vaj, kripë,
1 lugë uthull,
2-3 dcl ujë i vakët.

Tunden vezët veçan gjersa të fryhen. Në enë tjetër hidhen të gjithë përbërësit, shtohen vezët e tundura, përzihet mirë brumi dhe lihet anash që të qëndrojë 1-2 orë. Fërgohen sikurse palëpetët e rëndomta. Mbi u hidhet djathë i përzier me ajkë, mbështillen në role dhe shërbehen të nxehta.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..