Palapeta nga dy përbërës!

Palapeta nga dy përbërës!Për tetë palapeta ju nevojiten:

– 20 g djathë krem,
– 4 vezë,
– sipas dëshirës mund t’i shtoni kanellë, kakao dhe sheqer vanilje

Përgatitja:

Përzieni vezët dhe djathin krem në blender. Nëse nuk keni blender, mund të përdorni mikserin. Përbërja patjetër duhet të bëhet krejt e lëmuar.
Pastaj lëreni të qëndrojnë një minutë derisa vaji në tavë të nxehet. Piqni palapetat derisa të skuqen dhe mbushni me yndyrë apo përbërës të tjerë të cilët i preferoni.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..