Pad Thai

Pad ThaiPërbërësit:

– 250 gr Thai hajvan nga orizi
– 1 gotë me karkaleca të vegjël
-▪ sos i sojës
– 4 thelbi hudhër të grirë
– 2 qepë të njoma të copëtuara
– gjysmë gote kikirikë të grirë
– sos peshku
– 1 lugë sheqer
– 5o gr djathë tofu, i copëtuar
– 1 karotë e copëtuar
– 4 vezë
– 2 limona të gjelbër

Përgatitja:

Fillimisht treten në ujë të ftohtë hajvanin nga orizi, për 3o deri në 5o minuta, ose derisa të zbuten aq sa të mund të mbështillen në gisht. Më pas hiqet uji dhe vendosen mënjanë.

Ngrohet pak gjalpë në një tigan të madh të rëndë. Skuqen karkalecat anës në tigan. Vendosen vezët dhe përzihen me karkalecat.

Pastaj vendosen hajvani dhe sosi i peshkut. Ndërkohë që skuqen të gjitha përzihen.

Shtohen karotat, qepët, hudhra, djathi dhe përzihen për 3 minuta.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..