Paçë e Kosovës

Për 4-5 persona duhen:

Miell misri tre lugë gjellë, gjalpë dy lugë gjellë, hudhra 3-4 thelpinj, kos 1 filxhan çaj dhe pak uthull sipas dëshirës.

Përgatitja:

Skuqet mielli me lyrë sa të marrë ngjyrë të errët . Hidhet lëngë mishi dhe përzihet sa të marrë valë. Pastaj shtohet kripë, hudhra të shtypura, kos dhe nëse kosi është i ëmbël shtoi pak uthull.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
·
Article Categories:
Supa

Comments

Don't Miss! random posts ..