Oshmare Korçe

Përbersit:

*Miell misri 3 filxhanë çaji,
*qumësht 4-5 filxhanë caji,
*djathë 2 filxhanë kafeje,
*gjalpë 2-3 lugë gjelle,
*kripë.

Në një enë me gjalpë, djathi skuqet pak, hidhet qumësht dhe pasi merr valë i hidhet miell misri, përzihet me shpejtësi
që të mos krijohen kokërriza dhe piqet derisa të shkëputet nga anët e enës dhe të dalë yndyra.
Vendoset në pjatë lugë-lugë dhe shërbehet e ngrohtë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..