Oriz me kërpudha shampinjon

Përbërësit
-400 g kërpudha shampinjon
-250 ml ajkë
-1 qepë
– Kripë
-Biber

Përgatitja
Orizin e zini me ujë rreth 15 minuta. Gjatë kësaj kohe i fërgoni kërpudhat e prera në feta. Kur të jetë avulluar uji të cilin e lëshojnë kërpudhat, e shtoni qepën e prerë dhe e fërgoni edhe pak kohë. Ia shtoni kripën dhe biberin sipas shijes suaj, më pas orizin, dhe vazhdoni fërgimin. Para përfundimit ia qitni edhe ajkën. Përziejeni mirë dhe shërbejeni.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..