Omlete Speciale

omletePer 4 persona:
Merret 1 kokerr qepe grihet shume holle
1 -2 kokrra domate (sipas madhesis) grihet holle duke ja hequr lengun4-5 thelpij hurdhre grihen dhe kta shum holle skuqen se bashku ne kte radhitje 1 qepa pastaj shtojm domaten e hurdhrenmos harrojm krip dhe rigon(origano ose minta nane )mbasi i leme te skuqen deri sa marrin pak ngjyre i heqim nga flaka dhe pergatisi 4-5 kokrra veze pak qumesht 1-2 filxhan i perziejm u shtojm masen e skuqur qe tham me siper pastaj shtojm pak sallam (ham backon chicken )te prer ne kuba te vegjel si gjithmon ah edhe kerpurdha po te keni e kam fjalen per ata qe ndodhen ne shqiperi te grira
si perfundim ne tiganin e nxehur mire me vaj ulliri hidhet e gjith masa dhe lihet derisa trashet pa u perzier ngjeshet pak me lug nga lart kur masa trashet mira me nje akrobaci kthehet nga ana tjeter ose mund te perdoret nje tepsi o dicka po qe se se beni dot akrobacin merret pak djath i grir dhe i shtohet siper
mbasi eshte pjekur dhe kjo paloset ne gjysem po me akrobaci ose me lug me qellim te mbulohet djathi dhe kaq, u be.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..