Omlete me spinaq dhe proshute

Perbersit:

-100 g spinaq i fresket
-3 veze
-djath i grire
-3 feta proshute (70 g)
-kripe,piper

Proçedimi

Rrihni vezet me kripen,piperin dhe djathin e grire. Grini imet proshuten dhe skuqeni ne tigan per 2-3 minuta, me pas shtoni spinaqin e fresket dhe skuqni per 5 minuta. Bashkoni vezet e rrahura me spinaqin dhe proshuten dhe i skuqni ne tigan. Nivelojeni mire ne menyre qe te mbuloje te gjithe fundin e tiganit. Pasi omleta te jete pjekur nga nje ane, kthejeni nga ana tjeter dhe piqeni per 3 minuta. Sherbeni me sallate domate.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Vegjetariane

Comments

Don't Miss! random posts ..