Omlete me qepe

Përbersit :

  • vezë : 1 ose 2 kokrra,
  • qepë të njoma : 2 copë mesatare ose të thatë : 1 kokërr mesatare,
  • lyrë 2 lugë gjelle,
  • kripë, piper.

Pergatitja:
Qepët e grira hollë kaurdisen me yndyrë derisa të vyshken, rrihen vezët me kripën, hidhen të qepët dhe përzihen e piqen. Omëleta paloset në formë roleje

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Vegjetariane

Don't Miss! random posts ..