Omletë me djathë

Përbersit :

*vezë : 1 ose 2 copa;

*yndyrë : 2 lugë gjelle,

*djathë i grirë : 1 lugë gjelle,

*qumësht : 2 lugë gjelle,

*pak kripë.

 

Përgatitja:

Rrihen vezët, i shtohet djathë i thërrmuar i bardhë ose kaçkavall i grirë në rende, kripë, qumësht, skuqet në yndyrë të nxehtë dhe mblidhet në formë roleje.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Vegjetariane

Comments

Don't Miss! random posts ..