Omlete furre me perime

Perbersit

-1 patllixhan i madh
-3 kunguj
-2 veze
-pak miell
-kripe,piper i zi

Kos dhe hudhra te shtypura per kosin qe t`ja hidhni siper omletes pasi te jete gati.

Pritini perimet ne forme rrethore dhe lijeni patllixhanin pak ne uje me kripe qe ti dale hidhesia.
Me tej mund ti jepni nje vale te shpejte ne mikrovale perimeve qe te zbuten nese deshironi.
Nese jo dhe mund ti piqni direkt.
Perzini vezet me miellin, kripen, piperin e zi .
Ne nje tave qe e keni lyer pakez me yndyre me pare , shtroni perimet qe i keni perzier me pare me miksturen me veze dhe miell.
Lijeni ne furre me 150 grade derisa te piqen perimet dhe veza.

Servireni me kosin me hudhra siper/yummania/

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Vegjetariane

Comments

Don't Miss! random posts ..