Omlete e thjeshte

Përbersit :

-vezë : 2 kokrra,
-qumësht : 2 lugë gjelle,
-lyrë : 2 lugë gjelle ose gjalpë të freskët : 1 lugë gjelle,
-pak kripë.

Pergatitja:
Në pjatë rrihen vezët me pak kripë e qumësht dhe skuqen në tigan me yndyrë (gjalpë) të nxehtë. Hapet masa në fundin e tiganit, piqet dhe mblidhet në formë roleje, duke e vendosur në pjatë me palosje poshtë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Vegjetariane

Don't Miss! random posts ..