Omlet i përgatitur në mikrovalë

Omlet i përgatitur në mikrovalëPërbërësit:

-2 vezë
-Djathë
-Proshutë ose sallamë
-qepë
-kripë dhe piper

Thyeni dy vezë në një enë. Përzieni vezët me lugë derisa ato janë mesatarisht të ngurta

Shtoni përbërësit e dëshiruar

Mbuloni enën me një fletë të mbyllur plastike, duke lënë një cep të lirshëm

Lëshoni mikrovalën në nxehtësinë më të lartë për 30 sekonda

Hapni nga një skaj dhe përzieni përbërësit

Futni përsëri enën në mikrovalë në temperaturë të lartë për 45 sekonda. Ju mund të keni nevojë për të rregulluar kohën e gatimit në varësi të mikrovalës tuaj

Largoni qesen e plastikës nga ena. Merrni një pirun për të ndihmuar ta tërhiqni omletin nga ena, dhe ta vendosni në një enë tjetër për servim

Shtoni kripë dhe piper për shije

Omleti juaj është i gatshëm. Ju mund ta servoni atë me perime të ndryshme.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..