Omëletë me qepë

Përbersit:

-vezë : 1 ose 2 kokrra,

-qepë të njoma : 2 copë mesatare ose të thatë : 1 kokërr mesatare,

-lyrë 2 lugë gjelle,

-kripë, piper.

Përgatitja:

Qepët e grira hollë kaurdisen me yndyrë derisa të vyshken, rrihen vezët me kripën, hidhen të qepët dhe përzihen e piqen. Omëleta paloset në formë roleje.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Vegjetariane

Don't Miss! random posts ..