Omelete me perime te fresketa

omletePer 2-3 persona:
4 veze
1 kungull
1 spec jeshil
1 spec i kuq
1 karrote te madhe ose 2 te vogla
2 kremvice
pak djath kackavall i grire
1 filxhan kafeje te vogel qumesht
kripe,piper,gjalp.

Pergatitja:
Marrim nje tas ku hedhim vezet ,kripen dhe pak piper,i rrahim mire e mire,me pas hedhim qumeshtin.i perziejme…grijme ne rende kungullin me gjithe lekure(mos harroni lajini para),pastaj grijme po ne rende dhe karroten,i hedhim brenda dhe i perziejme,me pas specat i presim ne copa te vogla,dhe i hedhim dhe ato brenda..edhe kremvicet i presim ne katrore te vogel,hedhim dhe djathin kackavall te grire dhe i perziejme te gjitha se bashku…Ne nje tigan hedhim gjalpin sa te shkrijme hedhim masen me veze qe kemi bere dhe i skuqim nga te dyja anet..ska problem nese ju copetohet e shijshme del perseri…Sherbejeni te ngrohte.
Ju befte mire…!!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Comments

Don't Miss! random posts ..