Omelete me perime dhe djathe kackavll

Perberesit:

*2 kokrra veze
*gjysem speci jeshil
*ghysem speci kuq
*nje cerek domate
*pak qepe
*2-3 kerpudha
*pak majdanoz
*djathe kackavall i grire ne rende
Pergatitja:
Hedhim pak vaj ulliri ne nje tigan qe nuk ngjit.hedhim perimet e grira ne copa te vogla dhe i skuqim duke i hedhur lart here pas here. Me pas hedhim vezet e rrahura dhe i hapim ne te gjithe siperfaqen e tiganit i shtojme djathin dhe majdanozin e me pas e palosim dhe e hedhim ne pjate.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Vegjetariane

Comments

Don't Miss! random posts ..