Omëletë me kërpudha dhe spinaq në tepsi

Omëletë me kërpudha dhe spinaq në tepsiPërbërësit :

– 250 g kërpudha,
– Kripë,
– Piper,
– 280 g spinaq të ngrirë,
– 220 ml qumësht,
– 4 vezë,
– 25 g parmezan të grirë në rende,
– 1 thelb hudhre,
– Pak vaj ulliri apo luledielli,
– 60 g djathë feta,
– 60 g mocarelë të grirë në rende apo kaçkavall, sipas dëshirës.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..