Omeletë me djath dhe me proshutë

Omeletë me djath dhe me proshutëPЁRBЁRЁSIT
2 vezë të rrahura
30 gr krem djathi me pak yndyrë me hudhër dhe erëza
1 fetë proshutë mishi, e prerë në kubikë
piper i zi i freskët i bluar
patate e vogël e pjekur
sallatë jeshile e freskët me një fetë domate Spërkatni një tigan që nuk ngjit me pak vaj dhe pastaj vëreni të nxehet. Përzieni kremin e djathit me vezët dhe kaurdisini mirë, hidhini në tiganin e nxehtë dhe mblidhni anët e omeletës në qendër të tiganit deri sa veza të skuqet mjaftueshëm, hidhni proshutën, pastaj ndajeni më dysh. Shërbejeni me një sallatë të madhe me patate dhe me një patate të pjekur ose të zier.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..