Omëlet spanjolle

Spanish omelettesPërbërësit për 2 persona:

-4 vezë,

-2 qepë,

-3 speca,

-5 lugë vaj,

-kripë dhe pipër sipas dëshirës

Përgatitja:

Në fillim duhet të grini qepët dhe specin. Ndërkohë, në një pjatë, rrihni vezët. Hidhini kripë dhe piper sipas dëshirës. Përziejini mirë me njëra-tjetrën dhe gatuajeni në një tigan me vaj, të nxehur më parë. Hiqeni kur të shikoni se veza me qepë dhe specin është mpiksur.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..