Omelet me proshutë, domate qershi dhe qepe

Omelet me proshutë, domate qershi dhe qepePërbërësit për 1 person: 2 vezë

-Domate qershi
-Bar qepe
-Pak qumësht
-Djath grana të grirë
-Pak gjalpë
-Kripë
-Piper

Përgatitja: Rrihni vezët fort duke shtuar pak qumësht. Rregulloni shijen me kripë dhe piper dhe shtoni djathin e grirë. Në një tigan të nxehtë me pak gjalpë, shtoni së pari proshutën dhe më pas vezën e rrahur. Përpara se ta ktheni omeletën nga ana tjetër, shtoni domatet qershi të prera dhe barin e qepës. Piqeni aq sa dëshironi. Mund të shtoni, sipas dëshirës, edhe copëza ulliri.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..