Mushkëri pule me patate

Përbërësit

500 gr mushkëri pule
4 patate
250 gr miell misri
250 gr miell
kripë
vaj Për të fërguar

Hapat

Mushkëritë e pulës i premë në copa të vogla, përmbi ia hedhim miell misrin, miellin, kripen dhe i përziejmë.

I fërgojmë në tigan, ndërsa në anën tjetër i patatet e prera i fërgojmë.
Pas pjekjes i vendosim në enën për shërbim.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..