Mus çokollate me mascarpone

Mus çokollate me mascarponePërbërësit (për 4 persona) :
-500g mascarpone,
-50g çokollatë me qumësht,
-50g fruta pylli (ose luleshtrydhe)

Përgatitja :
Shkrijmë çokollatën në banjëmari duke e trazuar më pas me mascarpone e fruta pylli. Vendosim kremin nëpër gota dhe i vendosim në frigorifer për të paktën 3 orë përpara se t’i shërbejmë. I zbukurojmë sipas dëshirës.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..