Mufins me patate, përshutë dhe spinaq

Mufins me patate, përshutë dhe spinaqPërbërësit:

-Patate, disa kokrra

-Një tufë e vogël spinaq

-Proshutë

-1 vezë

-Kripë, piper

-Vaj ulliri

Përgatitja:

Pastroni dhe zjeni patatet, shtypini mirë dhe rregullojini shijen me kripë dhe piper. Shtojini vezën me spinaqin e grirë imët por të pa gatuar. Përzjeini dhe hidhni një shtresë brumi në format e muffin, vendosni pak proshutë në feta dhe sërish një shtresë patatesh. Piqini në furrë për rreth 15 minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..