Muffin me portokall

Përbërësit
1 gote sheqer pluhur
2 vezë
1 gote te çajit lëng limoni
1 filxhan vaj vegjetal
1 Pluhur pjekje
1 vanilje

2 gota miell

1 Levorja e grire ne rende e nje portokalli
3 luge te gjelles kakao Hapat

1 Vezët tundëni mirë pastaj ia shtoni sheqerin dhe e vazhdoni përzierjën.

2 Vajin vegjetal, lëngun e portokallit, miellin, vaniljën, kakaon, pluhur pjekjën ia shtoni dhe përzierjën e vazhdoni më lugë të drurit.

3 1 portokall e bëni nerende dhe ia shtoni glazurës, glazurën e përgatitur e derdhni në letrat e muffinit. 4

Muffinat i vëni në furrë për pjekjë në temperaturë 170 gradë celsius.

5 Pas pjekjës mund ti zbukuroni me krem shllag. Ju bëftë mirë!

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..