Muffin me çokollatë

Perberesit:
140 gr miell

140 gr sheqer
90 gr gjalp
2 veze
60 gr çokollate ose nutella
40 gr kos
100 ml qumesht
1/2 vanilie
1/2 sode

Pergatitja:
Marrim dy tase! Ne nje tas hedhim miellin,sheqerin,vanilien e soden i perziejm te gjitha keto dhe me pas marrim tasin e dyt dhe hedhim vezet, kosin e qumshtin i perziejm mir gjersa te behet nje leng i holl dhe pa kokrriza, marrim tasin e pare dhe e perziejm me tasin e dyte.

Ne nje tenxhere te vogel hidhni gjalpin me gjith çokollaten dhe vijeni ne zjarr gjersa te shkrij dhe me pas e hidhni tek kompostua qe e bet pak me par…

Masen e duhur e zbrazim me luge neper format e posacem per muffins (format mund te jene tepsi, forma te silokonit apo te letres) dhe i fusim ne furre te parangrohur me 220 grad Celsius dhe i pjekim per 20 minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..