Mualebi

Perbersit:

* 150 gr margarin

*1.5 gote uji sheqer

*1 liter qumesht

*kanelle

*1 luge caji vanilie

* 1 gote uji miell

* 1 luge niseshte

 

Pergatitja

 

Shkrini margarinen ne nje tenxhere, shtoni miellin dhe niseshten dhe skuqini pak. Shtoni perberesit e tjere dhe perzijini derisa te perftoni nje mase me te trashe. PAstaj hiqeni nga zjarri dhe perzieni me mikser per pak min. Hidheni ne nje tepsi qelqi dhe futeni ne frigorifer. Para servirjes zbukurojeni me kanelle.Ju befte mire

Article Tags:
Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..