Molto ( Kroasant )

moltoPërbërsit:

3 vezë
3 lugë sheqer 200 gr gjalp (burro)
1 gotë qumësht
700 gr miell bar buket

Për mbushjen: Nutella ose Reçel.

Proçedura: Ziejmë brumin dhe e lëmë të vijë për rreth 1 orë. Pasi brumi është gati,e ndaj në topa dhe bëjmë një rreth siç e shikoni dhe në foto. Shiko foton.

Dhe fillojmë të bejmë moltot, pasi janë gati duhet t’i lëmë që të vinë dhe 1 orë tjetër. Ngrohim furren në temperaturë 180 ° c dhe i pjekim për 30 min. Ju bëftë mirë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..