Molle të fërguar

Molle të fërguarPërbërësit:
– Mollë
– Miell
– Lëng me xhenxhefil (bën edhe Schweeps apo 7Up)
– Vaj
– Sheqer pluhur

Përgatitja:

Preini mollët në rrathë të hollë. Qërojini dhe hiquni farat.

Përzini miellin me lëngun me xhenxhefil, derisa të krijoni një masë të hollë.

Vëni vajin në tigan, derisa të vloi.

Secilën rrathë të mollës, zhyteni në masën e brumit dhe hidheni në vaj, derisa të merr ngjyrën e arit.

Vendosini në pjatë dhe hidhini sheqerin pluhur.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..