Molla të lëngshme të pjekura!

molllaPërbërësit:

– gjysmë filxhani kokrra të bluara tërshëre,
– gjysmë filxhani sheqer ngjyrë kafeje,
– 3 lugë të vogla kanellë,
– 1 lugë xhenxhefil,
– gjysmë gjalpi

Përgatitja:

Në një enë përzieni kokrrat e bluara të tërshërës, sheqerin dhe erëzat.

Mollëve të pastruara më parë hiqjani pjesën e mesme dhe mbushni me përzierjen nga ena.

Në majë të secilës mollë vendosni një copë gjalpë dhe qitni ujë ¼ e filxhanit.

Piqni në furrë 3 – 4 orë.

Për udhëzime të hollësishme shikojeni videon:

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..