Molla dhe spinaqi

Kombinimi pak më ekzotik i mollës dhe spinaqit mund të befasojë qiellzën tuaj, mirëpo është i ushqyeshëm dhe i shijshëm, prandaj pse të mos e provoni.

Perbersit:

-Një mollë e madhe
– gjysmë kilogrami spinaq
– një qepë
– një limon
-mjaltë, kripë dhe biber

Përgatitja:

Zieni spinaqin dhe grimcojeni.

Pasi të ftohet pak vendoseni në një pjatë dhe shtoni copëza të holla të mollës, shtrydheni limonin, shtoni dy lugë çaji mjaltë, kripë dhe biber.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..