Mocha Kafe

Përbërsit :

-400 ml. kafe e forte

-400 ml. çokollad e shkrime

-4 luge krem ( i rrahur me mikser )

-2 luge lajthi

-2 luge sheqer ngjyr kafe

Përgaditja :

Përzijeni kafen me cokollaten ne nje tigan dhe vendosni ne zjarr . Shtoni lathit me sheqerin . Me pas hidheni masen ne nje gote ose filxhan dhe dekorojeni me Kremin e pergaditur me pare .

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Pije

Comments

Don't Miss! random posts ..