Mish vici me patate

ce14f182-a457-4ae1-b304-93b1613e2eaa---0-Përbërësit

– 250 gr fileto vici
– 600 gr patate
– 1 qepe
– 4 luge vaj ulliri
– 1 tufe bishta qepesh te njome
– kripe, piper

Përgatitja

Zieni patatet për 10 minuta, qërojini dhe me pas kalojini ne rende, ndajeni ne 4 pjese te barabarta. veç, copëtoni bishtat e qepës pasi ti keni lare dhe ndajini dhe këto ne 4 pjese te barabarta. Me një thike ndani ne copa filetat e mishit dhe ndajini dhe këto ne 4 pjese te barabarta. Punoni me dore përbërësit për çdo pjese dhe me pas vërini ne një ene me vaj dhe skuqini, përsëriteni këtë me te gjitha pjesët e ndara. Vëreni ne pjata dhe shërbejini.

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..