Mish qengji në furrë

Perberesit per 4 persona

-2kg mish qengji
-2 qepe te vogla
-50gr gjalp
-5 luge vaj ulliri
-1 dege rozmarine
-sherebele
-djath i grire kackavall dele

Realizimi i kesaj recete eshte elementar: si fillim presim mishin e qengjit ne thela mesatare dhe e vendosim ne nje tave me te gjithe perberesit. E pjekim ne furre ne 180 grade duke i shtuar here pas here uje qe te mos ngjitet ne fund. Koha e pjekjes ndryshon ne baze te mishit, por ne pergjithesi nevojiten rreth dy ore per te realizuar nje pjekje perfekte.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Specialitete me mish

Don't Miss! random posts ..