Mish me lëng rrushi

Mish me lëng rrushiPërbërësit:

Mish 4 – 5 thela

3 lugë gjelle gjalpë të shkrirë

2 kokrra qepë mesatare

1 lugë gjelle miell

1 lugë kafeje piper të kuq

Lëng rrushi

Përgatitja:

Në fillim përzihet mishi dhe hidhet në tenxhere. Në gjaplin e mbetur skuqet qepa e grirë hollë, shtohet pak miell, piperi i kuq, kripë dhe vihet të marrë një valë, i shtohet më pas mishit dhe zihet në zjarr të ngadalshëm.

Në fund të gjellës hidhet lëng rrushi i papjekur dhe pak piper i zi i bluar, nëse keni dëshirë.

Article Categories:
Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..