Mish me djath kaçkavall dhe me arra

Përbërësit

-400 gr mish viçi
– 200 gr djath kaçkavall
-100 gr arra
-kripe
-piper i zi

Pregaditja

E presim mishin ne copa katrore te vogla. Edhe djathin kackavall e presim ne te njejten menyre. Mishin e marinojme me pare me kripe e piper te zi. Marrim letren e aluminit dhe e presim ne 4 copa katrore. Ne cdo cope letre vendosim 4-5 copa mishi,4-5 copa kackavall dhe 4-5 thelpinj arre. E mbeshtjellim mire me letren e aluminit dhe vendosen ne furre per 30 minuta. Kjo shkon me vere te bardhe.

Article Categories:
Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..