Mini pica për fëmijë

Përbërësit:
2 gota me miell
1 lugë kafeje me maja

1 gotë e gjysëm ujë
kripë për brumin ,

Përgatitja:
E ziejmë brumin si brum byreku dhe e lëjmë të vijë për 30 min , pastaj e hapim në rrathë të vegjël dhe i vëndosim sallam djathë amerikan ose parmazan pak brokoli dhe i vendosim në tepsi i lagim pak me vaj ulliri dhe i pjekim për rreth 10-15 min.

Mund të vendosni edhe pak brokoli, speca, etj…në varësi të preferencave!

Ju bëfshin mirë!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra · Pica

Don't Miss! random posts ..