Milkshake me shije kafeje

Përbërësit:

  • 1 pintë (=0.568l) akullore me shije kafeje,
  • 2 lugë çaji llum kafeje,
  • 1/2 gotës rum (e padetyrueshme),
  • 4 deri në 6 lugë të vogël akullore me vanilje
  • pudër kafeje.

Futeni akulloren në përzjerës. Shtoni rum dhe llumin e kafesë. Përziejeni në gradacion të lartë derisa të bëhet kremoze e butë. Futeni në gotë të gjatë, dhe shtoni nga një lugë të vogël akullore me vanilje në cdo gotë. Spërkateni me pudrën e kafesë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Pije

Comments

Don't Miss! random posts ..