Milkshake me shalqi

Përbërësit:

  • 1 fetë shalqi e prerë në copa të vogla, pa fara,
  • 2 topa akullore vanilja,
  • 1 lugë me shurup karameleje,
  •  2 copa akull

Vendosim në shejker të gjithë përbërësit dhe i rrahim fort. Masën e krijuar e hedhim në një gotë të madh dhe milkshake është gati.

Në qoftë se nuk ju pëlqen shija e vaniljes apo karameles, mund të përdorni shije të tjera, që të shkojnë me shalqirin.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Pije

Comments

Don't Miss! random posts ..