Milkshake me gusto kafeje

Përbërësit:

*1 pintë (=0.568l) akullore me shije kafeje,
*2 lugë çaji llum kafeje,
*4 deri në 6 lugë të vogël akullore me vanilje
*pudër kafeje.

Pergatitja;

Futeni akulloren në përzjerës. Shtoni rum dhe llumin e kafesë. Përziejeni në gradacion të lartë derisa të bëhet kremoze e butë. Futeni në gotë të gjatë, dhe shtoni nga një lugë të vogël akullore me vanilje në cdo gotë. Spërkateni me pudrën e kafesë.

Article Tags:
Article Categories:
Akullore

Comments

Don't Miss! random posts ..