Midhje me pana

Përbërësit:

-Midhje te pastruara 0.5 kg
-Pana 1 kuti
-Gjalp 50-100 gr
-Kripe sa duhet
-Piper
-Konjok 10 ml

Ne nje tigan shkijme gjalpin. Hedhim midhjet ne te dhe i kaurdisim per pak minuta. Ne perfundim te gatimit hedhim konjakut per ta aromatizuar dhe ne fund i leme pak ne zjarr te lehte deri sa te shkrihet e tera pana.

Shtojme kripe dhe piper sipas deshires dhe midhjet jane gati per servirje…

Article Tags:
Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..